Blog > Komentarze do wpisu

Produkty strukturyzowane w praktyce

Jak inwestując w produkty strukturyzowane, osiągnąć gwarantowany zysk, nie ryzykując swojego kapitału?

Jak nie ponieść strat i mieć gwarancję zysku?
 

Jeżeli zastanawiasz się, w jakie rodzaje produktów strukturyzowanych możesz zainwestować swój kapitał, to właściwie wyróżniamy dwa:

 • Produkty gwarantujące ochronę kapitału – są bardzo bezpieczne, przede wszystkim gwarantowane jest, że po zakończeniu inwestycji otrzymasz z powrotem 100% kwoty, którą zainwestowałeś. Jednocześnie dają one określony udział w zyskach, jakie wygeneruje instrument finansowy, na którym opiera się dany produkt. Nie poniesiesz więc straty,
  a masz możliwość zysku.
 • Produkty niegwarantujące pełnej ochrony kapitału – są bardziej ryzykowne, gdyż większy jest Twój udział zarówno w zyskach, jak i w stratach generowanych przez instrument, na którym bazuje produkt strukturyzowany (niemniej masz szansę na większy zarobek).

Myślisz teraz prawdopodobnie: po co tak kombinować? Czy nie prościej byłoby wybrać dwa tradycyjne instrumenty, czyli inwestycje, akcje lub lokatę bankową? Oczywiście można i tak, ale…

Produkty strukturyzowaneWyobraź sobie, co by się stało, gdyby połączyć zalety obydwu tych rozwiązań? Wyobraź sobie instrument finansowy, który zagwarantuje Ci, że po określonym czasie otrzymasz z powrotem zainwestowaną kwotę, a jednocześnie, jeśli koniunktura okaże się dobra, umożliwi Ci osiągnięcie zysków. Czy gdzieś w myślach kalkulujesz, że jest to produkt finansowy, o którym myślałeś?  Tak właśnie zostały pomyślane lokaty strukturyzowane.

Najważniejsze, że poprzez produkty strukturyzowane możesz pośrednio uzyskać dostęp do instrumentów i strategii inwestycyjnych, które normalnie byłyby dla Ciebie nie- lub trudno dostępne i wymagały dużej wiedzy i doświadczenia.

A teraz do rzeczy! Prawdopodobnie interesuje Cię, jak rozpocząć dochodową przygodę z inwestowaniem w produkty strukturyzowane? Wszystko, co jest Ci potrzebne, znajdziesz w tej publikacji. Oto jak skonstruowana jest książka. Czytając ją...

 • poznasz kilkanaście tradycyjnych form oszczędzania i inwestowania, na których zbudowane są produkty strukturyzowane,
 • zapoznasz się z opcjami, a w szczególności poznasz opcje egzotyczne instrument finansowy, bez którego nie byłoby „struktur”,
 • poznasz szczegółowo ideę konstrukcji takiego instrumentu,
   
 • dowiesz się,jak produkty strukturyzowane mają się do praktycznych realiów polskiego rynku finansowego,
   
 • poznasz dwa typy produktów strukturyzowanych, którymi można handlować na giełdzie. 

 Do kogo skierowana jest ta publikacja?

 Być może zadajesz sobie pytanie: Czy ta publikacja jest dla mnie? Oczywiście nie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego warto, żebyś wiedział, że ta publikacja jest skierowana głównie do tych, którzy:

 • Już zetknęli się propozycją inwestycji w produkt strukturyzowany (np. poprzez reklamę telewizyjną lub propozycję banku). Osoby takie często są bombardowane reklamami różnorodnych produktów, jednak celem banku jest raczej sprzedaż produktu niż dokładne tłumaczenie klientowi zasad jego funkcjonowania. Dlatego zadaniem ebooka jest właśnie przedstawienie idei konstrukcji takiego produktu.
 • Dopiero poznają tematykę inwestycji i będzie to ich pierwszy kontakt z tego typu produktami. Po pierwsze autor stara się przekonać co do słuszności inwestowania pieniędzy. W pierwszym rozdziale znajdziesz przegląd dostępnych na rynku możliwości inwestycyjnych, od prostych lokat bankowych, przez obligacje po giełdę. Następnie dowiesz się, jak instytucje finansowe łączą takie mniej lub bardziej tradycyjne produkty i sprzedają je klientom w postaci jednej paczki – produktu strukturyzowanego.

Produkty strukturyzowane w praktyce

Zamów i uzyskaj zyski wyższe niż na lokacie bankowej!!!

wtorek, 05 października 2010, dns7

Polecane wpisy

Elefanta.pl  

   

   

   

 

   

      zarabiaj pieniądze